Kripto’da yeni rüzgar: İmaro coin çıktı, değeri 20 kat arttı


Kripto para piyasaları, son dönemlerde ciddi bir meme coin furyasına katılmış durumdalar. Özellikle de Solana ağında inşa edilen meme coin’ler, son dönemlerde arttı. Webtekno’dan Eray Kalelioğlu’nun haberine göre, Türkiye’den bir grubun kurduğu IMARO isimli bir meme coin’in, kısa sürede milyonlarca dolarlık bir hacme ulaştı.

‘İMARO’ ADI NEREDEN GELİYOR

Yerel seçimler öncesinde yapılan sokak röportajında bir vatandaşa kimi desteklediği sorulmuş, o vatandaş, kendisine uzatılan mikrofona Ekrem İmamoğlu diyememişti. Verdiği ‘Ekrem İmaro’ yanıtı sosyal medyada viral hâle gelmişti. İşte IMARO isimli meme coin, buradan yola çıkan bir ekibin ürettiği meme coin.

KİM PİYASAYA SÜRDÜ

Günler içerisinde bir yükseliş yaşayan IMARO’nun arkasında, Metin Redjepi ve ekibi bulunuyor. Redjepi, 2017 yılında piyasaya sürülen ve dünyanın ilk blockchain tabanlı canlı yayın platformu olan DLive’ın kurucusudur. Metin Redjepi, bu meme coin’i piyasaya sürerken Türkiye’deki seçim sürecinde oluşan doğal “hype”tan faydalandıklarını söylüyor.

20 KAT DEĞERLENDİ

Bu görseli simge olarak kullanan meme coin, Bireye verilerine göre 31 Mart itibarıyla piyasaya sürüldü. Piyasaya sürüldüğü zaman 0,00006 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

Sadece birkaç gün içerisinde 20 kattan fazla değer kazanan IMARO, bu makalenin yazıldığı an itibarıyla 0,0012 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Geçtiğimiz saatlerde konuyla ilgili bir paylaşım yapan Metin Redjepi, IMARO’daki toplam hacmin 1,5 milyon doların üzerine çıktığını söyledi. Yani yatırımcılar, bu kripto para birimine 1,5 milyon dolar gibi devasa bir para yatırmış durumdalar.

İMARO’ GİBİ ÇOK SAYIDA MEME COİN VAR: YATIRIMCILAR DİKKAT ETMELİ

Kripto para piyasaları, dönem dönem belirli kategorilerde ciddi yükselişlere ev sahipliği yapıyor. İşte IMARO da şu an için bu yükselişten üzerine düşeni alıyor. Metin Redjepi, kısa bir süre önce X’te bir paylaşım yaptı ve bu kripto varlığın yükselmesi için elinden gelen her şeyi yapacağına dair söz verdi. Tabii ki bu kripto para biriminin yükselip yükselmeyeceğini, sözlerin tutulup tutulmayacağını zaman gösterecek.

IMARO gibi çok sayıda meme coin bulunurken, kripto para piyasalarının ne kadar riskli bir mecra olabileceği konusunda uzmanlar uyarıyor. Bu yüzden, özellikle meme coin gibi arkasında bir proje olmayan coinlere yatırım yapmanın fazlasıyla riskli olduğunu ve paranızın bir anda buhar olup uçabileceği belirtiliyor. Yüksek paralar kazanmak isterken, tüm paranızı kaybedebileceğiniz gerçeğini aklınızdan çıkarmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x