Cumhur İttifakı Eskişehir adayı Nebi Hatipoğlu’ndan CNN TÜRK’te önemli açıklamalar

Nebi Hatipoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle; Eskişehir’de Cumhur İttifakı tarih yazıyor. Bütün teşkilatlar bu seçimin kazanılacağına inanıyor artık. Ben 3 aydır sahadayım. Resmi olarak açıklanmadan çalışmaya başlamıştım. Belediye seçimleri zor. Sahada olman lazım, şehrin kılcal damarlarına dokunmanız gerekiyor. Bizim mottomuz başkan sahada. Yıllardır ofisten yöneten bir başkan görmüş vatandaşlarımız. Bizi sahada görmek onların da hoşuna gidiyor.

İnşallah seçildikten sonra da sahada olacağız. Hızlıca çözüm üreten bir sistem ortaya koyacağız. Ben kenar mahallelere girdiğimde Eskişehir’de şok oldum. Şehrin göbeğinde bir sanayi sitesi var. Kanalizasyon yok. Su yok. Hiçbir dükkanın tuvaleti yok. Bu bir oto sanayi. Buranın kentsel dönüşüm ile dönüşmesi gerekiyordu ancak böyle yıllardır bekliyor.

CHP’Lİ BİRÇOK TANIDIĞIM BEN SİZE OY VERECEĞİM DİYOR

Mevcut belediye başkanı tam 25 yıldır görevde. Ben geçenlerde sosyal medyada seyrettim. Bodrum’da bir hanımla röportaj yapıyorlar. Bodrum belediyesi hiç çalışmıyor diyor. Çamur çukur çöp. Kadın Bodrum’da şöyle diyor, belediye başkanımız çalışmıyor istemeye istemeye CHP’ye oy vereceğim. Eskişehir’de de 2 hanımefendi aynısını söylüyor. Eskişehir’e tek çivi çakılmadı diyorlar. Durum böyle. Türkiye’de seçmen rasyonel davranmıyor. Seçmen istemeye istemeye oy veriyor CHP’ye. Ancak seçmen değişti. Gittiğim her yerde büyük bir coşku ile karşılaşıyorum. CHP’li birçok tanıdığım ben size oy vereceğim diyor. Ben 49 yaşındayım, üniversiteyi bitirdiğimden beri hep çalıştım. Çalışmaktan başka bir şey bilmem. Eskişehir’i büyütebileceğimi biliyorlar ve bu yüzden destek görüyoruz. İnsanlar artık şuna bakıyor ‘Benim sıkıntılarım var. Benim sıkıntılarımı girederecek bir isim.’

TOKİ BURADA KONUT YAPMAK İSTİYOR, BELEDİYE GİDİYOR TOKİ’Yİ MAHKEMEYE VERİYOR

Sayın Ulaştırma Bakanımıza rica ettim geldi. Bizim projelerimizin maddi manevi olarak yanındayız dedi. CHP’li belediyeler hep bize para vermiyorlar, bundan yatırım yapamıyoruz diyorlar ancak bakanımız orada açtı tabloyu. En çok para alan belediyelerden 10 tanesinden 6’sı CHP’de. Bize elbette daha büyük para vermeyecek ama kişisel uyum çok önemli. TOKİ başkanına hakaret eden bizim belediye başkanlarımız var. TOKİ gelmesin, yapmasın, yapamıyor diyor. Eskişehir’de binlerce konut yapmışlar. TOKİ burada konut yapmak istiyor, belediye gidiyor TOKİ’yi mahkemeye veriyor. Ben burada belediye başkanı olursam TOKİ ile uyumlu şekilde kentsel dönüşüm yapacağım. Sen çalışmak istemezsen, yatırımlar nasıl gelecek…

ŞU AN İKİ ADAY İLE YARIŞIYORUM

Yüzde 85, 90 oyu büyük ihtimalle iki parti alacak. Ben eskiden bir aday ile yarışırken şu an iki aday ile yarışıyorum. Büyükerşen çalışıyor, yeni adayları çalışıyor. Sağ olsun mevcut başkan bana hakaret ediyor. Meral Akşener geliyor Eskişehir’e bana hakaret ediyor. Özgür Özel geliyor Eskişehir’e bana hakaret ediyor. Böyle belaltı şekilde. Biz siyasete girdiğimizde eleştiriye açık olarak giriyoruz. Anlamsız iftiralar ile yoruldum. Ailem ve çocuklarım çok rahatsız oldu. Uygun bulmuyorum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x