AK Parti’de CHP’ye geçmişti: ‘Son mesai saatinde 4,5 milyonluk fatura’

31 Mart seçimlerinde AK Parti’den CHP’ye geçen 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Pazarcık’ta beş binden fazla ağır hasarlı ve yıkılan bina bulunduğuna ve halkın üçte birinin konteynerlerde kaldığına dikkat çeken CHP’li yeni Belediye Başkanı Haydar İkizer, “Halkın değişim isteği, deprem sonrası yaşanan çaresizlikle daha da arttı” dedi.

İkizer, iktidarın seçim döneminde tüm bakanları ve milletvekilleriyle bölgeye çıkarma yaptığını, depremden sonra dağıtılmayan para, eşya ve yardım malzemesinin bu dönemde dağıtıldığını belirtti.

‘YILLIK MİSAFİR AĞIRLAMA MASRAFI 800 BİN LİRA’

Cumhuriyet’ten Çağdaş Bayraktar’a konuşan İkizer yaşanan usülsüzlükleri şöyle anlattı:

“Seçimden önceki son mesai saatinde 4,5 milyon liralık fatura kabul edilmiş. Son haftada Elbistan Belediyesi’nden üç mühendis bizim belediyeye geçirilmiş. Bu üç mühendisi de belediye başkan yardımcısı yapmışlar. Geçmiş dönemde belediyenin araçları vardı, sırf rant için daha maliyetli olduğu halde araç kiralamaya dönmüşler. Biz geldik, kamyon yok, kepçe yok, çöp kamyonu yok. Belediyede normalde 150 personel yetecekken personel sayısı 257 olmuş. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız ama bankamatikleri tespit edip göndereceğiz. Belediyemizin 177 milyon borcu var. Düşünün, yıllık misafir ağırlama masrafı 800 bin lira. Kime ne yedirip ne içiriyorsunuz? İstanbul, Ankara, Adana, Mersin gibi büyükşehirlerden destek sözü aldık. Projelerimiz hazır. Kentimizi yeniden inşaat edeceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x